Powiększanie piersi – czego obawiają się przed operacją pacjentki?

 

Wiele pań narzeka na zbyt małe piersi i co raz wiecej  z nich decyduje się na zabieg ich powiększenia. Czy jest się czego obawiać? Odpowiedź na naszym blogu


Powiększanie piersi – czy jest się czego obawiać?

Powiększanie piersi jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych w naszym kraju. Poddają się jej kobiety, dla których zbyt małe lub zbyt obwisłe piersi są przyczyną obniżonej samooceny i szeregu innych kompleksów. Decyzja o wykonaniu tego zabiegu powinna być jednak starannie przemyślana i skonsultowana z doświadczonym chirurgiem plastykiem.

Powiększania piersi a obawy pacjentek

Kobiety, które myślą o powiększaniu piersi, najbardziej obawiają się tego, że efekt końcowy będzie daleki od zamierzonego. Czy słusznie? Niekoniecznie. Obecnie w klinikach chirurgii plastycznej jest możliwe wykonanie symulacji 3D, która pozwoli zobaczyć nową siebie jeszcze przed wykonaniem zabiegu. Dzięki wspominanej symulacji chirurg plastyk będzie mógł dobrać odpowiedni rodzaj i rozmiar implantów, które podczas operacji zostaną włożone pod mięsień piersiowy i pozwolą na ich powiększenie lub powiększenie z podniesieniem. Panie boją się też bólu związanego z zabiegiem i ewentualnych powikłań pooperacyjnych. Dolegliwości bólowe po operacji powiększenia piersi są związane z indywidualnym progiem bólowym pacjentek i w zależności od potrzeb można je łagodzić środkami przeciwbólowymi. Konieczne jest też noszenie specjalnego stanika uciskowego przez okres kilku miesięcy. Z kolei ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań pooperacyjnych jest znikome, zwłaszcza jeśli zabieg zostanie przeprowadzany przez doświadczonego chirurga plastyka. Warto dodać, że wykonanie operacji poprzedza przeprowadzenie szeregu badań i opracowanie szczegółowego planu leczenia, co jest gwarantem bezpieczeństwa każdej pacjentki.

Powiększanie piersi – dlaczego warto?

Największą zaletą zabiegu jest to, że jego efekty są widoczne niemal od razu, a to przekłada się na poprawę wyglądu i samopoczucia operowanej kobiety. Co więcej, bezpodstawne są obawy dotyczące tego, że nowe piersi z czasem utracą swoją jędrność. Powiększony biust zawsze będzie wyglądał świetnie i naturalnie.