Mezoterapia – bezpieczna metoda leczenia problemów skóry

 

Mezoterapia jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, stosowanym przy leczeniu szeregu niedoskonałości skóry. Więcej na ten temat piszemy na naszym blogu.

 

Mezoterapia – kiedy jest pomocna?

 

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia, która polega na wporwadzeniu do skóry substancji leczniczych poprzez infekcje. Uchodzi ona za naturalną i w pełni bezpieczną metodę leczenia różnego typu problemów natury estetycznej. Kiedy warto skorzystać z tego zabiegu?

 

W przypadku utraty jędrności skóry np. twarzy, szyi, dłoni

Skóra sucha, odwodniona, a może zwiotczała? Skóra z przebarwieniami lub o ziemistym zabarwieniu? Seria zabiegów mezoterapii jest niezastąpioną pomocą w przypadku różnego typu problemów skórnych. Zabiegi polegają na dostarczeniu do skóry właściwej odpowiednich substancji, które pozwolą na jej nawilżenie i regenerację oraz przywrócą naturalny koloryt i blask.

W przypadku drobnych zmarszczek

Zabiegi mezoterapii są jednym z wielu sposobów niwelowania drobnych zmarszczek mimicznych. Wstrzyknięcie substancji leczniczych spowoduje wzmożoną produkcją zdrowych komórek i włókien skóry, wskutek czego możliwe będzie spłycenie istniejących zmarszczek i opóźnienie procesu starzenia skóry.

W walce z rozstępami i cellulitem

Mezoterapia jest zabiegiem pozwalającym na miejscowe zmniejszenie depozytów tkanki tłuszczowej. Co warte podkreślenia, jest zabiegiem niechirurgicznym i nieinwazyjnym, dlatego tak powszechnie wykorzystywanym w walce z rozstępami i cellulitem.