Liposukcja – najważniejsze informacje na temat zabiegu

Liposukcja, czyli chirurgiczny zabieg odsysania tłuszczu, pozwala się na pozbycie nieestetycznie wyglądających fałd. Więcej na ten temat piszemy na blogu.

 

 

Liposukcja – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Fałdy na brzuchu i tułowiu, zaokrąglone biodra i pośladki, zwisająca skóra w okolicach ramionach – w powszechnym przekonaniu najlepszym sposobem na pozbycie się tych defektów natury estetycznej jest zabieg liposukcji. Czy rzeczywiście tak jest? I dla kogo jest przeznaczony zabieg odsysania tłuszczu?

Liposukcja – dla kogo ten zabieg?

Rzeczywiście, liposukcja pozwala na pozbycie się wybranych krągłości ciała i nieestetycznie wyglądających fałdek. Zabieg pozwala na wymodelowanie sylwetki pacjentki. Nie jest zalecane przeprowadzanie liposukcji w przypadku osób z dużą otyłością. Celem operacji odsysania tłuszczu nie jest bowiem odchudzanie, a modelowanie sylwetki. Zabieg liposukcji często jest łączony np. z plastyką brzucha.

Liposukcja a transfer tłuszczu

Co ciekawe, tłuszcz pobrany w wyniku liposukcji nie musi iść na zmarnowanie. Może zostać wszczepiony w inne partie ciała celem przywrócenia ich elastyczności. Jest wykorzystywany między innymi w zabiegach wypełnienia zmarszczek czy powiększania piersi.