facebook

Medycyna estetyczna – sprawdzony sposób na zmarszczki

Toksyna botulinowa

Zabieg ten stosuje się u Pacjentów, którym zależy na redukcji zmarszczek mimicznych między brwiami, w poprzek czoła, kurzych łapek wokół oczu, przy powiekach, wokół ust, na brodzie i szyi. Zmarszczki mimiczne pojawiają się często u osób będących jeszcze w młodym wieku. Jeśli mamy do czynienia z głębokimi i mocno utrwalonymi zmarszczkami, konieczne może być użycie filerów.

 

Znieczulenie: Miejscowe – krem z oxylocainą.

 

Metoda zabiegu: Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w precyzyjnie wybrane miejsca na twarzy. Ta silna, naturalna toksyna powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny, która odpowiada za przekazywanie impulsów z nerwów do mięśni. Wskutek działania toksyny botulinowej potocznie zwanej botoksem następuje rozluźnienie mięsni oraz zredukowanie zmarszczek.

 

Efekt zabiegu: Po zabiegu zmarszczki wygładzają się, a twarz wygląda ładnie i naturalnie bez uszczerbku dla mimiki. Toksyna zaczyna działać w dwa, trzy dni po operacji, a pełny efekt jest widoczny po 7-10 dniach. Rezultat kuracji widoczny jest przez trzy do sześciu miesięcy. Po tym czasie dobrze jest przeprowadzić następny zabieg dla podtrzymania efektów operacji. Ale nawet już po jednym zabiegu twarz wygląda zdecydowanie młodziej, jest świeża i wypoczęta. Często wystarczy już jednokrotna aplikacja toksyny, by zmarszczki na stałe uległy redukcji – po półrocznej przerwie od marszczących ruchów powodujących pogłębianie się zmarszczek mimicznych.

 

Czas zbiegu: 30 min.

  

 

Zalecenia po zabiegu:

 

1. W ciągu czterech godzin po zabiegu nie należy pochylać głowy do dołu..
2. Ćwiczenie mięśni mimicznych w miejscach wkłucia przez około pół godziny – do godziny.
3. Nie masować twarzy w miejscach, gdzie wstrzykiwana była toksyna.
4. Nieforsowanie się przez kilka dni.

 

Masz do nas pytania zadzwoń lub napisz: 22 848 71 15 604 460 744  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.