facebook

chirurg plastyk

Przeraża Cię wizja pojawienia się zmarszczek? Nic dziwnego, w końcu to pierwszy tak dobrze widoczny etap starzenia się naszej skóry. Na szczęście dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny estetycznej możemy szybko i skutecznie zniwelować ten problem.

chirurg plastyk

 

Dla wielu osób poddanie się operacji plastycznej jest bardzo dużym wyzwaniem i nierzadko budzi w nas wiele obaw. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ efekty, jakie przynoszą zabiegi chirurgii plastycznej, będą miały spory wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Dlatego też przede wszystkim powinniśmy zadbać nie tylko o staranny wybór kliniki chirurgii plastycznej, w której będzie wykonywany planowany przez nas zabieg, ale przede wszystkim o to, kto będzie przeprowadzał naszą operację. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru kliniki oraz chirurga plastycznego?

 

Masektomia jest zabiegiem amputacji piersi, któremu zazwyczaj poddawane są kobiety z rakiem piersi. Dla wielu pań tego rodzaju zabieg jest dość dużą traumą. Bardzo dużej części kobiet, która przeszła podobny zabieg, wydaje się, że wraz z utratą piersi tracą własną kobiecość, co może prowadzić do znacznego obniżenia własnej wartości, a nawet poważnych stanów depresyjnych. Obecnie w specjalistycznych sklepach można znaleźć wiele produktów dedykowanych dla amazonek, w tym protezy piersi, specjalne staniki, a także nakładki uzupełniające. Pomoc w poradzeniu sobie z tym problemem oferuje również chirurgia plastyczna, która przeprowadza zabiegi rekonstrukcji piersi.

Duże, pełne piersi, przez wielu uważane za jeden z najważniejszych symboli kobiecości, to obiekt pożądania wielu kobiet, a ich brak jest bardzo często przyczyną kompleksów. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że duży biust może nie tylko przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności, ale także może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle karku lub kręgosłupa. Oprócz problemów zdrowotnych zbyt obfite piersi mogą być przyczyną wielu utrudnień w codziennym życiu, do których możemy zaliczyć problemy z doborem odpowiedniej garderoby, czy ograniczenia podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej. Mogą również stać się źródłem kompleksów.

 

Oczy, przez wielu uważane za „zwierciadło duszy”, to jeden z elementów, jakie przyciągają wzrok innych do naszej twarzy. Nic więc dziwnego, że dbamy także o to, aby ich okolice dobrze się prezentowały. Niestety wiele osób zmaga się z problemem, jakim jest obwisła skóra. Jest to defekt, który nie tylko wygląda nieestetycznie i sprawia, że wyglądamy starzej, ale może również stanowić spore utrudnienie w codziennym życiu poprzez ograniczanie pola widzenia. W niektórych przypadkach, kiedy defekt nie jest aż tak duży, można rozwiązać ten problem za pomocą odpowiednio dobranego makijażu. Co jednak zrobić, gdy nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie przykryć tej niedoskonałości. Jednym ze sposobów jest zabieg blepharoplastyki, czyli po prostu korekcji powiek.

Obecnie operacje plastyczne przestały być tematem tabu, co skutkuje tym, że coraz więcej osób, w tym przede wszystkim celebrytów, publicznie przyznaje się do korekty pewnych mankamentów urody. Coraz większa obecność chirurgii plastycznej w mediach sprawiła, że ludzie przestali traktować operacje plastyczne wyłącznie jako „fanaberię bogaczy” a możliwość pomocy w walce z niedoskonałościami naszego ciała, natomiast sama chirurgia plastyczna stała się bardziej osiągalna dla szerszej grupy społeczeństwa. Spore zainteresowanie powoduje, że coraz więcej osób zgłasza się do klinik chirurgii plastycznej w celu poprawienia mankamentów swojej sylwetki. Jednak zdarzają się sytuacje, że lekarz, u którego planujemy wykonanie wymarzonego zabiegu, odmówi nam przeprowadzenia operacji. Jakie mogą być tego przyczyny? 

 

 

Satysfakcjonujący wygląd poprawia naszą samoocenę i pomaga nam z sukcesami funkcjonować w codziennym życiu. W związku z tym na przestrzeni ostatnich lat chirurgia plastyczna, która kiedyś skupiała się głównie na walce z obrażeniami ciała, nowotworami skóry, oparzeniami, ubytkami tkanek, deformacjami i wadami wrodzonymi zwłaszcza twarzy ewoluowała i współcześnie pozwala nam poprawić to co nie podoba się nam w naszym wyglądzie czyli np. wymodelować sylwetkę, zwiększyć lub zmniejszyć piersi, uwydatnić kości policzkowe czy usunąć nadmiar skóry z brzucha. Innymi słowy chirurgia plastyczna pozwala na modyfikację wyglądu praktycznie każdej części naszej twarzy i ciała.

 

 

 

Dla pewnej grupy kobiet i mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej w niechcianych okolicach stanowi duży problemem. Pomimo stosowania różnych diet i katorżniczych ćwiczeń ciężko jest pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, ud, ramion, czy pośladków. Osoby, dla których stanowi to problem nie do zaakceptowania poddają się zabiegowi liposukcji czy inaczej odsysania tkanki tłuszczowej.

 

 

 

Klinika  chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej oprócz odpowiednio przystosowanej, spełniającej wszystkie normy powierzchni, to przede wszystkim zespół ludzi, którzy tworzą jej serce. Doświadczony personel, specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej, członkowie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej są gwarancją najwyższej jakości usług.

 

 

 

 

 

Plastyka brzucha jest jedną z największych i najbardziej rozległych operacji z zakresu chirurgii plastycznej. Przychodzi taki moment w życiu, w którym nawet lekka nadwaga jest trudniejsza do ukrycia niż kilka lat wcześniej. Zmienia się jędrność skóry, ciała.  Zmienia się metabolizm. Tkanka tłuszczowa znajduje sobie nowe miejsca do zamieszkania i niestety nie jest nim biust tylko zazwyczaj brzuch, uda, lub  tzw. boczki.