odchudzanie

Osoby po radykalnej diecie odchudzającej albo po operacji bariatrycznej zrzucają nawet do 30 lub 60 kilogramów. Wprawdzie są to spektakularne osiągnięcia, ale często nie wiążą się z zadowoleniem ze swojego wyglądu, ponieważ po schudnięciu na brzuchu, plecach i udach pozostają nieestetycznie wyglądające fałdy skórne. Zależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, jak elastyczna jest nasza skóra i czy nie zniszczyliśmy jej zbyt częstym opalaniem się, jest ona w większym lub mniejszym stopniu narażona na nadmierne obwisanie. Rozciągnięta skóra często niestety nie kurczy się sama, dlatego warto w tej kwestii skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym. Wstępne spotkanie ze specjalistą pomoże w ocenie rozległości problemu i tego, czy niezbędny będzie zabieg chirurgiczny.

odchudzanie kobieta zabiegi

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów, niezwykle istotna jest odpowiednia dieta oraz ćwiczenia, które pozwolą szybciej spalić tkankę tłuszczową oraz zwiększyć masę mięśniową. Jednak czasem mimo stosowania sie do tych zaleceń nasza sylwetka pozostawia wiele do życzenia i w pewnych miejscach gromadzi się nadmiar tłuszczu, który jest bardzo trudny do usunięcia. W takim przypadku warto wybrać się na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej, w którym specjalisci zaproponują nam rozmaite zabiegi pozwalające na zniszczenie tkanki tłuszczowej na różne sposoby.

mezoterapia mikroigłowa

Lato to czas wakacji, najdłuższych w roku urlopów, co oznacza wypoczynek i zbieranie nowych zapasów energii na wiele następnych miesięcy. Jednak podczas upalnych wakacyjnych dni nasza skóra narażona jest na niekorzystne działanie promieni słonecznych, co powodować może jej drobne uszkodzenia, a nawet poparzenia. Często również staje się odwodniona, przesuszona i szorstka, co znacznie pogarsza jej wygląd i utrudnia wykonanie estetycznego makijażu. Dlatego po powrocie z dalekich wojaży warto szczególnie o nią zadbać nie tylko za pomocą domowej pielęgnacji, ale skorzystać również z zabiegów proponowanych przez medycynę estetyczną. Dzięki nim odpowiednie substancje odżywcze zostaną dostarczone w głębsze warstwy naskórka, a nasza skóra nabierze nowego blasku i jędrności.

jesien

Zastosowanie peelingu chemicznego to doskonała metoda odświeżenia i poprawienia wyglądu naszej skóry po lecie, gdy często narażona była na zbyt wysoką dawkę promieni słonecznych oraz wysuszającego ją wiatru. Zwykle dopiero po zniknięciu wakacyjnej opalenizny jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkie nowe przebarwienia oraz inne szkody, jakie pojawiły się w ostatnim czasie na naszej skórze. Na szczęście jesień jest bardzo dobrym czasem na zastosowanie peelingów chemicznych, które mogą pomóc w zlikwidowaniu lub zniwelowaniu wielu problemów ujawniających się na naszej skórze po lecie.

tattoo

 

W ostatnim czasie tatuaże cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na ten sposób ozdabiania ciała. Niestety, czasem zdarza się tak, że tatuaż zostanie wykonany niekoniecznie zgodnie z naszym wyobrażeniem albo jego wykonanie znacząco odbiega od oczekiwanego efektu.

chirurg plastyk

Przeraża Cię wizja pojawienia się zmarszczek? Nic dziwnego, w końcu to pierwszy tak dobrze widoczny etap starzenia się naszej skóry. Na szczęście dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny estetycznej możemy szybko i skutecznie zniwelować ten problem.

chirurg plastyk

 

Dla wielu osób poddanie się operacji plastycznej jest bardzo dużym wyzwaniem i nierzadko budzi w nas wiele obaw. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ efekty, jakie przynoszą zabiegi chirurgii plastycznej, będą miały spory wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Dlatego też przede wszystkim powinniśmy zadbać nie tylko o staranny wybór kliniki chirurgii plastycznej, w której będzie wykonywany planowany przez nas zabieg, ale przede wszystkim o to, kto będzie przeprowadzał naszą operację. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru kliniki oraz chirurga plastycznego?

mastekstomia

 

Masektomia jest zabiegiem amputacji piersi, któremu zazwyczaj poddawane są kobiety z rakiem piersi. Dla wielu pań tego rodzaju zabieg jest dość dużą traumą. Bardzo dużej części kobiet, która przeszła podobny zabieg, wydaje się, że wraz z utratą piersi tracą własną kobiecość, co może prowadzić do znacznego obniżenia własnej wartości, a nawet poważnych stanów depresyjnych. Obecnie w specjalistycznych sklepach można znaleźć wiele produktów dedykowanych dla amazonek, w tym protezy piersi, specjalne staniki, a także nakładki uzupełniające. Pomoc w poradzeniu sobie z tym problemem oferuje również chirurgia plastyczna, która przeprowadza zabiegi rekonstrukcji piersi.

Problemy ze zbyt dużym biustem

Duże, pełne piersi, przez wielu uważane za jeden z najważniejszych symboli kobiecości, to obiekt pożądania wielu kobiet, a ich brak jest bardzo często przyczyną kompleksów. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że duży biust może nie tylko przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności, ale także może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle karku lub kręgosłupa. Oprócz problemów zdrowotnych zbyt obfite piersi mogą być przyczyną wielu utrudnień w codziennym życiu, do których możemy zaliczyć problemy z doborem odpowiedniej garderoby, czy ograniczenia podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej. Mogą również stać się źródłem kompleksów.

 

Na ratunek powiekom! Blepharoplastyka

Oczy, przez wielu uważane za „zwierciadło duszy”, to jeden z elementów, jakie przyciągają wzrok innych do naszej twarzy. Nic więc dziwnego, że dbamy także o to, aby ich okolice dobrze się prezentowały. Niestety wiele osób zmaga się z problemem, jakim jest obwisła skóra. Jest to defekt, który nie tylko wygląda nieestetycznie i sprawia, że wyglądamy starzej, ale może również stanowić spore utrudnienie w codziennym życiu poprzez ograniczanie pola widzenia. W niektórych przypadkach, kiedy defekt nie jest aż tak duży, można rozwiązać ten problem za pomocą odpowiednio dobranego makijażu. Co jednak zrobić, gdy nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie przykryć tej niedoskonałości. Jednym ze sposobów jest zabieg blepharoplastyki, czyli po prostu korekcji powiek.