tattoo

 

W ostatnim czasie tatuaże cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na ten sposób ozdabiania ciała. Niestety, czasem zdarza się tak, że tatuaż zostanie wykonany niekoniecznie zgodnie z naszym wyobrażeniem albo jego wykonanie znacząco odbiega od oczekiwanego efektu.

chirurg plastyk

Przeraża Cię wizja pojawienia się zmarszczek? Nic dziwnego, w końcu to pierwszy tak dobrze widoczny etap starzenia się naszej skóry. Na szczęście dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny estetycznej możemy szybko i skutecznie zniwelować ten problem.

chirurg plastyk

 

Dla wielu osób poddanie się operacji plastycznej jest bardzo dużym wyzwaniem i nierzadko budzi w nas wiele obaw. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ efekty, jakie przynoszą zabiegi chirurgii plastycznej, będą miały spory wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Dlatego też przede wszystkim powinniśmy zadbać nie tylko o staranny wybór kliniki chirurgii plastycznej, w której będzie wykonywany planowany przez nas zabieg, ale przede wszystkim o to, kto będzie przeprowadzał naszą operację. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru kliniki oraz chirurga plastycznego?

mastekstomia

 

Masektomia jest zabiegiem amputacji piersi, któremu zazwyczaj poddawane są kobiety z rakiem piersi. Dla wielu pań tego rodzaju zabieg jest dość dużą traumą. Bardzo dużej części kobiet, która przeszła podobny zabieg, wydaje się, że wraz z utratą piersi tracą własną kobiecość, co może prowadzić do znacznego obniżenia własnej wartości, a nawet poważnych stanów depresyjnych. Obecnie w specjalistycznych sklepach można znaleźć wiele produktów dedykowanych dla amazonek, w tym protezy piersi, specjalne staniki, a także nakładki uzupełniające. Pomoc w poradzeniu sobie z tym problemem oferuje również chirurgia plastyczna, która przeprowadza zabiegi rekonstrukcji piersi.

Problemy ze zbyt dużym biustem

Duże, pełne piersi, przez wielu uważane za jeden z najważniejszych symboli kobiecości, to obiekt pożądania wielu kobiet, a ich brak jest bardzo często przyczyną kompleksów. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że duży biust może nie tylko przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności, ale także może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle karku lub kręgosłupa. Oprócz problemów zdrowotnych zbyt obfite piersi mogą być przyczyną wielu utrudnień w codziennym życiu, do których możemy zaliczyć problemy z doborem odpowiedniej garderoby, czy ograniczenia podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej. Mogą również stać się źródłem kompleksów.

 

Na ratunek powiekom! Blepharoplastyka

Oczy, przez wielu uważane za „zwierciadło duszy”, to jeden z elementów, jakie przyciągają wzrok innych do naszej twarzy. Nic więc dziwnego, że dbamy także o to, aby ich okolice dobrze się prezentowały. Niestety wiele osób zmaga się z problemem, jakim jest obwisła skóra. Jest to defekt, który nie tylko wygląda nieestetycznie i sprawia, że wyglądamy starzej, ale może również stanowić spore utrudnienie w codziennym życiu poprzez ograniczanie pola widzenia. W niektórych przypadkach, kiedy defekt nie jest aż tak duży, można rozwiązać ten problem za pomocą odpowiednio dobranego makijażu. Co jednak zrobić, gdy nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie przykryć tej niedoskonałości. Jednym ze sposobów jest zabieg blepharoplastyki, czyli po prostu korekcji powiek.

Czy lekarz może nie zgodzić się na przeprowadzenie operacji?

Obecnie operacje plastyczne przestały być tematem tabu, co skutkuje tym, że coraz więcej osób, w tym przede wszystkim celebrytów, publicznie przyznaje się do korekty pewnych mankamentów urody. Coraz większa obecność chirurgii plastycznej w mediach sprawiła, że ludzie przestali traktować operacje plastyczne wyłącznie jako „fanaberię bogaczy” a możliwość pomocy w walce z niedoskonałościami naszego ciała, natomiast sama chirurgia plastyczna stała się bardziej osiągalna dla szerszej grupy społeczeństwa. Spore zainteresowanie powoduje, że coraz więcej osób zgłasza się do klinik chirurgii plastycznej w celu poprawienia mankamentów swojej sylwetki. Jednak zdarzają się sytuacje, że lekarz, u którego planujemy wykonanie wymarzonego zabiegu, odmówi nam przeprowadzenia operacji. Jakie mogą być tego przyczyny? 

 

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

 

Satysfakcjonujący wygląd poprawia naszą samoocenę i pomaga nam z sukcesami funkcjonować w codziennym życiu. W związku z tym na przestrzeni ostatnich lat chirurgia plastyczna, która kiedyś skupiała się głównie na walce z obrażeniami ciała, nowotworami skóry, oparzeniami, ubytkami tkanek, deformacjami i wadami wrodzonymi zwłaszcza twarzy ewoluowała i współcześnie pozwala nam poprawić to co nie podoba się nam w naszym wyglądzie czyli np. wymodelować sylwetkę, zwiększyć lub zmniejszyć piersi, uwydatnić kości policzkowe czy usunąć nadmiar skóry z brzucha. Innymi słowy chirurgia plastyczna pozwala na modyfikację wyglądu praktycznie każdej części naszej twarzy i ciała.

 

 

Czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne i na czym polega liposukcja?

 

Dla pewnej grupy kobiet i mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej w niechcianych okolicach stanowi duży problemem. Pomimo stosowania różnych diet i katorżniczych ćwiczeń ciężko jest pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, ud, ramion, czy pośladków. Osoby, dla których stanowi to problem nie do zaakceptowania poddają się zabiegowi liposukcji czy inaczej odsysania tkanki tłuszczowej.

 

 

Klinika Chęciński perła chirurgii plastycznej w Warszawie.

 

Klinika  chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej oprócz odpowiednio przystosowanej, spełniającej wszystkie normy powierzchni, to przede wszystkim zespół ludzi, którzy tworzą jej serce. Doświadczony personel, specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej, członkowie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej są gwarancją najwyższej jakości usług.