facebook

Rekonstrukcja piersi pomocą dla kobiet po masektomii

 

Masektomia jest zabiegiem amputacji piersi, któremu zazwyczaj poddawane są kobiety z rakiem piersi. Dla wielu pań tego rodzaju zabieg jest dość dużą traumą. Bardzo dużej części kobiet, która przeszła podobny zabieg, wydaje się, że wraz z utratą piersi tracą własną kobiecość, co może prowadzić do znacznego obniżenia własnej wartości, a nawet poważnych stanów depresyjnych. Obecnie w specjalistycznych sklepach można znaleźć wiele produktów dedykowanych dla amazonek, w tym protezy piersi, specjalne staniki, a także nakładki uzupełniające. Pomoc w poradzeniu sobie z tym problemem oferuje również chirurgia plastyczna, która przeprowadza zabiegi rekonstrukcji piersi.

Czytaj więcej...

Problemy ze zbyt dużym biustem

Duże, pełne piersi, przez wielu uważane za jeden z najważniejszych symboli kobiecości, to obiekt pożądania wielu kobiet, a ich brak jest bardzo często przyczyną kompleksów. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że duży biust może nie tylko przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności, ale także może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle karku lub kręgosłupa. Oprócz problemów zdrowotnych zbyt obfite piersi mogą być przyczyną wielu utrudnień w codziennym życiu, do których możemy zaliczyć problemy z doborem odpowiedniej garderoby, czy ograniczenia podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej. Mogą również stać się źródłem kompleksów.

 

Czytaj więcej...

Na ratunek powiekom! Blepharoplastyka

Oczy, przez wielu uważane za „zwierciadło duszy”, to jeden z elementów, jakie przyciągają wzrok innych do naszej twarzy. Nic więc dziwnego, że dbamy także o to, aby ich okolice dobrze się prezentowały. Niestety wiele osób zmaga się z problemem, jakim jest obwisła skóra. Jest to defekt, który nie tylko wygląda nieestetycznie i sprawia, że wyglądamy starzej, ale może również stanowić spore utrudnienie w codziennym życiu poprzez ograniczanie pola widzenia. W niektórych przypadkach, kiedy defekt nie jest aż tak duży, można rozwiązać ten problem za pomocą odpowiednio dobranego makijażu. Co jednak zrobić, gdy nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie przykryć tej niedoskonałości. Jednym ze sposobów jest zabieg blepharoplastyki, czyli po prostu korekcji powiek.

Czytaj więcej...

Czy lekarz może nie zgodzić się na przeprowadzenie operacji?

Obecnie operacje plastyczne przestały być tematem tabu, co skutkuje tym, że coraz więcej osób, w tym przede wszystkim celebrytów, publicznie przyznaje się do korekty pewnych mankamentów urody. Coraz większa obecność chirurgii plastycznej w mediach sprawiła, że ludzie przestali traktować operacje plastyczne wyłącznie jako „fanaberię bogaczy” a możliwość pomocy w walce z niedoskonałościami naszego ciała, natomiast sama chirurgia plastyczna stała się bardziej osiągalna dla szerszej grupy społeczeństwa. Spore zainteresowanie powoduje, że coraz więcej osób zgłasza się do klinik chirurgii plastycznej w celu poprawienia mankamentów swojej sylwetki. Jednak zdarzają się sytuacje, że lekarz, u którego planujemy wykonanie wymarzonego zabiegu, odmówi nam przeprowadzenia operacji. Jakie mogą być tego przyczyny? 

Czytaj więcej...

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

 

 

Satysfakcjonujący wygląd poprawia naszą samoocenę i pomaga nam z sukcesami funkcjonować w codziennym życiu. W związku z tym na przestrzeni ostatnich lat chirurgia plastyczna, która kiedyś skupiała się głównie na walce z obrażeniami ciała, nowotworami skóry, oparzeniami, ubytkami tkanek, deformacjami i wadami wrodzonymi zwłaszcza twarzy ewoluowała i współcześnie pozwala nam poprawić to co nie podoba się nam w naszym wyglądzie czyli np. wymodelować sylwetkę, zwiększyć lub zmniejszyć piersi, uwydatnić kości policzkowe czy usunąć nadmiar skóry z brzucha. Innymi słowy chirurgia plastyczna pozwala na modyfikację wyglądu praktycznie każdej części naszej twarzy i ciała.

 

Czytaj więcej...

Czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne i na czym polega liposukcja?

 

 

Dla pewnej grupy kobiet i mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej w niechcianych okolicach stanowi duży problemem. Pomimo stosowania różnych diet i katorżniczych ćwiczeń ciężko jest pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, ud, ramion, czy pośladków. Osoby, dla których stanowi to problem nie do zaakceptowania poddają się zabiegowi liposukcji czy inaczej odsysania tkanki tłuszczowej.

 

Czytaj więcej...

Klinika Chęciński perła chirurgii plastycznej w Warszawie.

 

 

Klinika  chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej oprócz odpowiednio przystosowanej, spełniającej wszystkie normy powierzchni, to przede wszystkim zespół ludzi, którzy tworzą jej serce. Doświadczony personel, specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej, członkowie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej są gwarancją najwyższej jakości usług.

 

Czytaj więcej...

Plastyka brzucha pozwala odzyskać piękny płaski brzuch.

 

 

 

 

Plastyka brzucha jest jedną z największych i najbardziej rozległych operacji z zakresu chirurgii plastycznej. Przychodzi taki moment w życiu, w którym nawet lekka nadwaga jest trudniejsza do ukrycia niż kilka lat wcześniej. Zmienia się jędrność skóry, ciała.  Zmienia się metabolizm. Tkanka tłuszczowa znajduje sobie nowe miejsca do zamieszkania i niestety nie jest nim biust tylko zazwyczaj brzuch, uda, lub  tzw. boczki.

 

Czytaj więcej...

Mężczyzna z biustem – gdzie szukać pomocy?

ginekomastia

 

Przerost tkanki piersiowej u mężczyzn jest zaburzeniem najczęściej spotykanym u chłopców w okresie pokwitania oraz mężczyzn w okresie przekwitania. Schorzenie to nazywa się ginekomastią. Obcobrzmiąca nazwa powstała w wyniku połączenia dwóch greckich słów – gynos, czyli kobietai mastos, czyli pierś.

 

Czytaj więcej...

Lipoliza iniekcyjna i liposukcja a modelowanie sylwetki

liposukcja

 

Lipoliza iniekcyjna to zabieg małoinwazyjny zaliczany do grupy zabiegów medycyny estetycznej. Liposukcja jest zabiegiem z grupy procedur chirurgii plastycznej.  Zarówno lipoliza iniekcyjna, jak i liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, są zabiegami służącymi modelowaniu sylwetki. Kobiety, które narzekają na nadmiar tkanki tłuszczowej, często zastanawiają się, z którego z wymienionych zabiegów skorzystać.

 

Czytaj więcej...